Aloes zwyczajny

Zobacz składniki

Aloes zwyczajny to główny gatunek roślin z rodziny aloesów, których jest ponad trzysta odmian. W lecznictwie wykorzystujemy aloes zwyczajny oraz drzewiasty. Jakie charakterystyczne cechy posiada aloes? Rozpoznamy go przede wszystkim po grubych, mięsistych liściach i ostrych wypustkach na nich. Liście skierowane są we wszystkie części świata, a w centrum znajduję się okwiat – czerwono-pomarańczowo-żółty, bogaty w cenny nektar. Jego uprawa jest bardzo powszechna, możemy go uprawiać w naszych polskich warunkach. Naturalnie występuje na obszarze Półwyspu Arabskiego, w południowo-wschodniej Afryce i na Madagaskarze.

Aloes zwyczajny w lecznictwie

Dlaczego aloes jest tak ceniony w lecznictwie? Ponieważ sok, który otrzymamy z jego liści jest bogaty w witaminy, aminokwasy, enzymy, węglowodany, minerały i szereg innych odżywczych wartości. Dzięki nim nasz organizm prawidłowo funkcjonuje i jest zaopatrzony w większość niezbędnych składników. Niestety samo jedzenie, które spożywamy nie jest w stanie zapewnić nam wystarczającej ilości wartości odżywczych, dlatego powinniśmy się suplementować – aloes pomoże nam uzupełnić niedobór witamin i minerałów.

aloes drzewiasty

Witaminy, które znajdziemy w aloesie to głównie witaminy: A i C oraz z grupy B. Minerały występujące w soku aloesowym to wapń, fosfor, miedź, potas, magnez, cynk, sód, żelazo. Aminokwasy zawarte w aloesie są budulcami dla białek, hormonów, enzymów. Są one niezbędne dla organizmu, ponieważ pomagają w jego prawidłowym wzroście oraz regenerowaniu się po ciężkich chorobach. Aminokwasy są też odpowiedzialne za odporność, wzmocnienie organizmu podczas infekcji i stanów zapalnych, zachowanie prawidłowego pH czy dobrego wzroku.

Aloes posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwbólowe. Jest bardzo pomocny w przypadku problemów z układem pokarmowym. Łagodzi zaparcia, pobudza pracę jelit.

Aloes możemy stosować w formie soku lub też przyjmować pod postacią tabletek. Tabletki stosuje się zazwyczaj, gdy mamy problem z zaparciami, z kolei sok pije się, aby wzmocnić organizm oraz uzupełnić niedobór witamin i minerałów.

KUP JUŻ TERAZ
INNOWACYJNY SUPLEMENT DIETY

DuoLife Vita C

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Zobacz już teraz

DuoLife Aloes

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Kup już teraz

DuoLife Chlorofil

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Zobacz już teraz