Aloes drzewiasty

Zobacz składniki

Aloes drzewiasty jest wiecznie zieloną rośliną. Możemy go znaleźć na piaszczystych i kamienistych obszarach Afryki, Półwyspu Arabskiego, a także na Wyspach Kanaryjskich oraz w basenie Morza Śródziemnego. Posiada on grube, mięsiste liście z kolczastymi brzegami. Liście są koloru szarozielonego, natomiast ząbki są jaśniejsze. Na nich znajduje się woskowaty nalot. Liście możemy obrywać, jeśli roślina jest przynajmniej trzyletnia. Co ciekawe, zanim ją oberwiemy z liści (najcenniejsze są te z dołu) nie powinniśmy jej podlewać przez około tydzień, ponieważ wtedy będzie ona bogatsza w odżywcze składniki.

Aloes drzewiasty - uprawa

Uprawiany w Polsce i w innych krajach, leżących w strefie klimatów umiarkowanych osiąga około 1 metra wysokości. W warunkach naturalnych może osiągać wysokość ponad 5 metrów.

aloes drzewiasty

Zastosowanie aloesu drzewiastego

Do czego stosujemy aloes drzewiasty? W domowej apteczce możemy go wykorzystać jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny, a także przeczyszczający. Pomaga w szybszym gojeniu się ran i oparzeń, zmniejsza widoczność blizn. Stosowany wewnętrznie pomaga obniżyć poziom cukru we krwi a także działa korzystanie na układ odpornościowy i pokarmowy. Wspiera pracę jelit oraz leczy wrzody i pozbywa się toksyn. Osobom, które chcą schudnąć pomoże w szybszej przemianie materii. Łagodzi także stany zapalne, regeneruje całe ciało po chorobie i wypadkach. Jest niezbędnym środkiem podczas walki z chorobami skóry – grzybicą, kurzajkami, owrzodzeniami.

Miąższ aloesu drzewiastego jest bogaty w cenne aminokwasy; pierwiastki takie jak np. wapń, magnez, żelazo, potas, fosfor, cynk, sód; enzymy, kwasy i cukry złożone.

Ze świeżych liści aloesu i jego soku możemy sporządzić wiele preparatów: mazidła, maści, płyny i syropy, a nawet miód aloesowy.

Aloes drzewiasty jest doceniany w przemyśle kosmetycznym. Już od wieków był stosowany do pielęgnacji ciała m.in. w Egipcie i Rzymie.Możemy także stosować maseczki z liści aloesu, które pomogą nam poprawić wygląd naszej skóry. Aloes działa również odżywczo na skórę głowy – za jego pomocą pozbędziemy się łupieżu.

KUP JUŻ TERAZ
INNOWACYJNY SUPLEMENT DIETY

DuoLife Vita C

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Zobacz już teraz

DuoLife Aloes

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Kup już teraz

DuoLife Chlorofil

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Zobacz już teraz